Archiwum

Niniejszy portal powstał w 2014 r. na prośbę mieszkańców naszej gminy. Wszystkich, którzy są niezadowoleni z jakości informacji przekazywanych na łamach „Informatora Szczercowskiego” i stylu, w jakim się to odbywa. Dodatkową przyczyną jest blokowanie artykułów przedstawiających prawdziwą sytuację w gminie. Dlatego musiała pojawić się strona z możliwością publikacji – innego spojrzenia na problemy gminy – bez cenzury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zapraszamy do odwiedzin i dziękujemy za okazywane do tej pory wsparcie.


 

W tej chwili użytkownicy nie muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować.
W przypadku nadużyć tej sytuacji bądź przy dużym spamie, możliwość ta może zostać wyłączona, bądź ograniczona.

UWAGA !!!
Proszę pisać zgodnie z zasadami ortografii, przy rażących błędach
będę usuwać takie posty (bez ostrzeżenia).
Także w przypadku udawania kilku różnych osób mogą być usuwane komentarze.
Nie będę się wdawać w dyskusje.


848 Odpowiedzi na Strona Główna – Szczerców nasza Gmina

 • 62 mówi:

  Witam,
  w ramach dyskusji o finansach gminy albo inaczej próby zmniejszenia największej pozycji w wydatkach gminy chciałbym jako były licealista zapytać. Jak Dyrektor Liceum radzi sobie bez wicedyrektora ? W tym kontekście pojawia się pytanie: Czy w szkole podstawowej musi być 3 wicedyrektorów?

  • była nauczycielka mówi:

   Witam były licealisto Nie wiem czy Pan wie, że obecnie szkoła podstawowa mieści się w dwóch odległych od siebie budynkach. Z tego co się orientuje to zatrudnia ok 120 nauczycieli, pracowników gospodarczych, kucharki, chodzi 800 uczniów. Wszyscy pracownicy zatrudnieni to mieszkańcy gminy, a liceum zatrudnia większość spoza gminy na pewno jest mniej pracowników i uczniów. A co do oszczędności może poszukać jej gdzie indziej np. obniżyć pensję radnym – każdy z Nich jest w dwóch komisjach. Cieszmy się z tego co mamy i nie okazujmy sobie na wzajem nienawiści i złośliwości. Cieszmy się, że mamy zadbaną, piękną gminę, wiele organizacji, klubów i szkoły a przy tym gospodarnego wójta. Czy u nas w Szczercowie zawsze musi panować niezgoda? Pozdrawiam

   • Xd mówi:

    Pensję to można obniżyć Przewodniczącej Rady 🙂

   • wirus mówi:

    Szanowna Pani Nauczycielko!

    Zdaje się , że nikt tu nie robi żadnych złośliwości tylko każdemu leży na sercu dobro i przyszłość naszej gminy. Myślę, że wszyscy starają się pokazać , że jak oszczędzać to tam gdzie pieniędzy jest najwięcej . Chyba się Pani z tym zgodzi? Wydatki na oświatę ( jeśli tak naprawdę jest bo nie znam budżetu gminy) w wysokości 20 000 000 zł to dla mnie jak dla laika są o dużo za wysokie, oczywiście w porównaniu z subwencją 10 000 000 zł.
    Ale rodzi się pytanie Czy to, że tak ogromne fundusze idą na szkoły przekłada się na wyniki nauczania? Czy mogę to gdzieś sprawdzić? Proszę o pomoc……

 • Ana mówi:

  Oj Niko, czytać ze zrozumieniem nie umiesz, a byłeś samorządowcem. Z całości wpisu mieszkanki nie wynika, choć o tym ona pisze, aby się porównywać, a raczej GONIĆ. To zasadnicza różnica. Co do pozostałości to zgadzam się z Nią, oszczędności tak, ale takie, aby nie ograniczaly dzieci,a te z tego co mi wiadomo w nie godzą.

 • NIKO mówi:

  Jako już były samorządowiec proponuje podyskutujmy o obiektywnych faktach a nie piszmy o tym, że mamy być mili dla siebie ( choć też się z ty zgadzam). Głos Mieszkanki, która nie wiedzieć czemu nie podpisuje się jako Nauczyciel też się przyda w dyskusji.
  Jeśli chodzi o dochody naszej gminy w porównani z gminami sąsiednimi to nie porównujmy się z Kleszczowem bo to jak zestawienie trabanta z mercedesem. Według raportu Ministerstwa Finansów Kleszczów jest najbogatszą gminą w Polsce. Z pozycji lidera nie schodzi od ładnych kilku lat – w tej gminie wiejskiej na jednego mieszkańca przypada 31,9 tys. zł. Na trzeciej lokacie znalazła się nieodległa, niespełna pięciotysięczna Rząśnia. Co prawda patrząc na dochód na mieszkańca daleko jej do Kleszczowa, ale kwota 8 634,17 zł na „głowę” wystarczyła by Rząśnia stała się jednym z liderów w swojej kategorii. Na 17. pozycji z dochodami na poziomie nieco ponad 4 tys zł. na mieszkańca uplasowała się gmina Szczerców .A zatem mamy dochód na mieszkańca w Szczercowie prawie
  8 krotonie mniejszy niż Kleszczów!.
  Istotne jest też to , że w gminie Kleszczów jest nieco ponad 5,5 mieszkańców a nas jest ponad 8 tysięcy. A zatem jakiekolwiek porównania nie mają sensu albo robi je ktoś kto nie ma fundamentalnej wiedzy.
  Nie jestem już związany z samorządem ale myślę , że 10 MILIONÓW dopłaty do oświaty to gruba przesada i im szybciej radni się pochylą nad tym problemem tym lepiej. Zaniechanie rozwiązania tego tematu grozi nieprzewidywalnymi skutkami.

 • Xd mówi:

  Zgadzam się z @Mieszkanka ze edukacja jest ważna i powinno się do oświaty dokładać ale… czy nie dokładamy za dużo? Pewnego dnia braknie pieniędzy z kopalni i i tak nie będziemy dokładać tyle ile dziś do oświaty. Chyba lepiej stopniowo oszczędzać niż później nagle będziemy mogli dołożyć nie tylko do oświaty jakaś 1/3 tego co teraz.

 • Mieszkanka mówi:

  Jestem mieszkanka gminy od urodzenia i bardzo jestem z tego dumna. Moje dziecko chodzi do jednej z naszych gminnych szkół, które uważam są na dość wysokim poziomie. Zawdzięczamy to nauczycielom ale również radnym, którzy doplacaja jak wspomniał Pan Wojciech do oświaty. Nie będę ukrywać, że jednym z powodów dla których oddałam głos na radnego był fakt mojego zadowolenia z poziomu nauczania. To że dzieci uczą się języka w małych grupach a chyba wszyscy wiedzą że języki to podstawa, że dzieci moga korzystać z zajęć dodatkowych takich jak logopedia czy zajecicia wyrównawcze lub biofeedback. Niepokoi mnie jednak ostatnio, że zauważam tendencje szukania oszczędności w oświacie. Choć uważam że oświata i zdrowie to są dwie najważniejsze dziedziny i nikt na tym nie powinien oszczędzać. Dlatego nie powinien, gdyż od tego zależy przyszłość od wykształcenia bo bez niego trudno o dobrą pracę i od zdrowia aby na te prace mieć siłę. A trudno o dobre wykształcenie i efektywna naukę gdy my zamiast rozwijać się, chcemy się cofać. Każda gmina i miasto dokłada do oświaty bo wiedzą że to przyszłość. Nie porównujemy się do gminy Rusiec. Porównujmy się i gońmy Kleszczów i większe miejscowości. Bądźmy dla siebie mili wspierajmy tematy, które być może każdego osobiście nie dotyczą ale powodują że będziemy się rozwijać. Każdy ma inny punkt widzenia bo znajduje się w innej sytuacji i inne aspekty życia są dla niego ważne ale dbaj y o siebie nawzajem. Dla rodzica oświata będzie ważna a dla emeryta godna rehabilitacja a jeszcze dla innego piękno powstałych obiektów. A tymczasem wytykamy na co ile idzie pieniążków. Nie dążmy do standardów panujących w Polsce gdzie jedni drugim wytykaja. Stworzmy swój azyl swój Szczerców, w którym będziemy żyli godnie i wygodnie widząc potrzeby swoje nawzajem. A nie patrząc że jak mam dzieci wykształcone to już ten temat mnie boli i teraz będę myślał tylko o tym co dotyczy mnie. Myślmy o sobie nawzajem a będziemy dumni z siebie i z Naszego Szczercowa. Dostrzegajmy potrzeby ogółu. Pozdrawiam wszystkich cieplutko

 • walduś mówi:

  Mam pytanie! Znalazłem na stronie budżet gminy na 2019 rok i nie bardzo czaję te wszystkie cyfry ale czy dobrze rozumiem, że na oświatę nasi radni planują wydać w tym roku ponad
  21 MILIONÓW złotych?
  Czy kwota na stronie piątej: 16 697 416,60 zł to są same płace w oświacie?
  O ile wiem to cały budżet gminy Rusiec to ok. 17 milionów!

  • Wojciech Pacholak mówi:

   Do Waldusia!
   Male sprostowanie. Wydatki na oświatę w projekcie budżetu na 2019 rok wynoszą 21 153 598 zł. Z tego na wynagrodzenia 16 697 416 zł.
   Nie to jednak jest najważniejsze lecz fakt, że subwencja oświatowa jaką dostajemy od Państwa a która powinna w zasadzie pokryć koszty funkcjonowania oświaty na 2019 rok wynosi 10 670 180 !!!!!!!!!!!!!
   Oznacza to, że z Państwa podatków no i oczywiście z moich też dopłacamy do finansowania oświaty kwotę ponad 10 000 000. Nie chce oceniać czy jest to słuszne czy nie, to pozostawiam mieszkańcom ale wiem ile potrzebnych inwestycji można by za tą kwotę zrealizować w Gminie Szczerców.
   Co do budżetu całej Gminy Rusiec to nie mam pełnej wiedzy ale zdaję się, że wynosi on ok. 20 000 000.
   Z wyrazami szacunku Wojciech Pacholak

 • Wyborca mówi:

  Dziękuję samorzadowcom Szczercowa za zadbanie o drogi, ale piasek z poprzedniego roku wiatr wydmuchał i może należałoby posypać drogi bo ślisko aż miło

 • ADMIN mówi:

  Witam po przerwie.

  Usterki usunięte.
  Część postów niestety przepadła na skutek uszkodzenia głównej bazy danych, za co przepraszam.
  Admin.

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Akcja Kmitowcow.Roznosza ulotki po domach jak zebrak bez jedzenia i ubrania?

 • Wyborca mówi:

  Witam. Poruszony wpisem użytkownika „Śmiechu” również przyłączam się do przeprosić za zainstniałą sytuacje w szczególności do osób, które poczuły się tym urażone. Życzę spokojnych wyborów

 • Śmiechu mówi:

  Witam wszystkich,
  W „ferworze kampanii wyborczej” często wypowiadamy różne słowa… często nieprzemyślane… Każdy z nas jest inny, każdy ma inne oczekiwania, potrzeby, poglądy w tym polityczne… Każdy optuje za swoim kandydatem często przy tym zapominając się i gubiąc granice moralności… mnie też się to zdarzyło, za co chciałbym serdecznie przeprosić – mój błąd – obiecuję poprawę… Na zakończenie życzę wszystkim udanych i spokojnych wyborów oraz, żeby to co nas dzieli w tej chwili – połączyło nas w przyszłości – dla dobra „naszej małej ojczyzny”…Szczercowa…
  Dziękuję i raz jeszcze przepraszam…

 • Wyborca mówi:

  Wszyscy czytali informator Szczecowski ? Czy to gazetka wyborcza? Piękna reklama komitetu wyborczego Kamieniaka. Szkoda, że za gminne środki…. 😆 To jest zachowanie godne wójta ? Dla kogo jest ta gazetka ? Dla mieszkańców ? Czy przekupionych ludzi Kamieniaka ?

  • Petroniusz mówi:

   Ostrzegam osoby piszące o zastraszaniu i przekupywaniu. Wypowiedzi te odnoszą się bezpośrednie do Wójta Gminy Szczerców a także jego kandydatów na radnych i noszą cechy pomówienia. Jeśli będą się powtarzać to mogą się zakończyć postępowaniem sądownym. IP komputera z, którego są pisane te komentarze nie jest bezimienne……

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Kazdy widzial rzady Kmity cztery lata temu i wie ze to byla MAKABRA.Dzis mozemy w 100 proc. powiedziec ze rzady p. Kamieniaka byly bardzo dobre i nie mozna tego popsuc.Jestesmy jako gmina na dobrej drodze i do pojednania i do rozwoju wiec nie popsujmy tego.MOWIMY KATEGORYCZNIE NIE dla KMITY I GRZELAKA.Dziekuje bardzo.

  • Gość 2 mówi:

   PAN KRZYSZTOF KAMIENIAK JEST NAJLEPSZYM WÓJTEM W NOWOŻYTNEJ HISTORII GMINY SZCZERCÓW I NIECH PONOWNIE ZOSTANIE WÓJTEM NA NASTĘPNĄ KADENCJĘ 2018 – 2023, a MY MUSIMY POMÓC JEMU ABY TA NORMALNOŚĆ, KTÓRA OBECNIE ZAPANOWAŁA W GMINIE W DALSZYM CIĄGU TRWAŁA.

   • Śmiechu mówi:

    Panie Gosć 2,
    W moim osobistym odczuciu, jeśli ktoś jest faktycznie najlepszy w jakiejkolwiek dziedzinie tudzież branży, to nie wymaga reklamowania, nakłaniania, przekonywania jak również innych form, które permanentnie stosowane staną się prawdziwe… (bądź nie)…
    Czyny przemawiają a nie słowa…
    Czy „zwycięży” wyborczy rozsądek czy wyborczy lęk?
    Czas pokaże… Wybory już w najbliższą niedzielę… Dziękuję

 • Śmiechu mówi:

  Do Wyborcy,
  Nieprawdę Pan pisze, Włodarz gminy Szczerców jest zbyt poważnym człowiekiem, żeby stosować takie „prymitywne” techniki wygrania wyborów… To wspaniały człowiek… genialny umysł, urodzony przywódca… Tyle cudownych pomysłów
  (nie zrealizowanych ) , tyle obietnic (bez pokrycia), tyle inwestycji (nieprzemyślanych, kosztownych wręcz zbędnych )…
  Panie Wyborco, Pan Kamieniak nie zastraszył wszystkich tylko większość… Kwestia i pytanie: czy ludzie pozwolą się zmanipulować czy wykażą się zdrowym rozsądkiem i własnym zdaniem…

 • jasiu mówi:

  Do Wyborcy!
  Nie pisz głupot na temat rzekomego zastraszania. Może sięgnij pamięcią do poprzedniej kadencji i do lektury rubryki „zdaniem wójta”. Są tacy co pamiętają i nigdy nie zapomną a myślę, że Pan Kmita też żałuje pewnych artykułów?!

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Kmita i Grzelak= PO ?Jesli tak to im juz dziekujemy.

 • Gość mówi:

  Panie Pluskota
  Słuchałem Pana przemówień odnośnie zwiększenia dotacji do fotowoltaiki (do 16 tyś). Czy to przypadek ?? Czy może niesie to za sobą inne korzyści ? Ponoć Pana firma zajmuję się montażem takich instalacji na terenie gminy. Czy nie ma tu konfliktów interesów ?
  Pomysły wyssane z palca, zero konkretów. Nie polecam !!!

 • Wyborca mówi:

  Wybory się zbliżają.. Ludzie siedzą cicho i boją się mówić jak jest naprawdę. Kamieniak już wszystkich postraszył ? 😆

 • Patrio mówi:

  Czytając programy kandydatów to wszyscy wszystko dają , pytanie z skąd wezmą na to środki. Budżet 2018 to splot taktyki.
  Budżet a wydatki bieżące – czy starczy jeszcze na inwestycje Obecny program dofinansowanie do fotowoltaiki, wymiany kotłów, pompy ciepła jest nieprawidłowy i nie spełnia celu jakim ma być ograniczenie SMOGU.

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Panie Grzelak czekamy na panskie oswiadczenie.Czyzby juz przed wyborami olewa pan wyborcow?

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Panie Kmita dawny Wojcie Gminy Szczercow;Minelo juz osiem lat od kiedy wybralismy pana na Wojta i niestety to byl blad stulecia przez nas popelniony.Nie wywiazales sie pan z obietnic przed wyborczych za co otrzymales czerwona kartke 4 lata temu w wyborach.Takich stuacji my mieszkancy Szczercowa nie zapominamy i nigdy nie zapomnimy. Gmina Szczercow dzis pod wodza p. Wojta Kamieniaka i jego zalogi idzie w bardzo dobrym kierunku i nie wolno tego zniszczyc.Zatem bedziemy bardzo uwaznie przygladac sie waszym przed wyborczym poczynaniom.Dajemy rowniez teraz w tych wyborach czerwona kartke i mam nadzieje ze juz ostatnia bo my szczercowiacy chcemy miec jednosc a nie podzialy w Gminie Szczercow.Znajdz pan sobie inna gmine co pana tam jeszcze nie znaja i obiecaj im nowa odmiane gruszek tym razem na topoli.Na konec;czy chec zemsty za przegrane wybory 4 lata temu nie zaprowadzi pana na szczyty wstydu?Zegnam.

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Panie Jacku Grzelak; sluchajac opini mieszkancow Szczercowa na temat pana startu w wyborach na Wojta Gminy Szczercow chcialbym aby pan odniosl sie publicznie co do swojej przynaleznosci politycznej.Przed ostatnimi wyborami na prezydenta Polski reklamowal i namawial do glosowania na Komorowskiego na facebooku.Dzis musze przypomniec ze jesli by tamte wybory wygral Komorowski to miliony Polakow nie krzystalo by z 500+ ani z wyprawki szklolnej.Dzis rowniez widze miedzy innymi ze Krystyna Janda czy p.Wlodzimierz Kula z PO z Belchatowa sa pana idolami (widac na facebooku).My mieszkancy Szczercowa chcemy wiedziec z kim mamy do czynienia i czy nie rosni nam w Szczercowie drugi Schetyna.Przepraszam p.Grzelak ale jako kandydat na Wojta stajesz sie pan osoba publiczna i my musimy wiedziec wiecej na temat pana zainteresowan rowniez i politycznych.Ja osobiscie szanuje demokracje i zadam tez tego od pana ale machlojki przedwyborcze moga zaszkodzic tylko tym startujacym (mysle caly czas o koalicji Kmita-Grzelak).Czekam na pana oswiadczenie na tej wlasnie stronie.Pozdrawiam.

  • Gość 2 mówi:

   Zgadzam się z Panem Szczercowiak od urodzenia. Nam nie potrzebne są podziały, nienawiści i wyróżnienia zaproponowane podczas pełnienia funcji Wójta przez Pana Kmitę. W końcu w Gminie Szczerców zapanowała normalność. trzymajmy się tego. Oddajmy głos na Pana Kamieniaka i radnych z KWW Krzysztofa Kamieniaka. Będzie dobrze.

 • Cogito mówi:

  Popieram Szczercowiaka!
  Zobaczcie ludziska co się stało z Gminą Szczerców za Kamieniaka ano staliśmy się słoneczną gminą. Wystarcz spojrzeć po dachach aby potwierdzić moje słowa. Kilkaset instalacji nowoczesnej technologii to jest wielki skok cywilizacyjny. Co za poprzedników nie było takich możliwości ? Czy się nie chciało Panie Kmita.
  Brawo za to co dla nas robicie i prosimy o jeszcze . JESTEŚMY ZA KAMIENIAKIEM I JEGO ZESPOŁEM……….

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Jednego Rysia(Petru) mamy w Warszawie a czy drugi jest potrzebny w Szczercowie? Wio koniku a jak sie postarasz…….

 • Szczercowiak od urodzenia mówi:

  Drodzy mieszkancy Szczercowa nie dajmy sie nabrac na sztuczki pana Grzelaka bo to wielki pic na wode fotomontaz. Jedna koalicje PO-PSL wywalilismy na bruk to czy potrzebna nam druga o nazwie Kmita-Grzelak?Mam nadzieje ze nie.Ja osobiscie daje 100 procent poparcia obecnemu Wojtowi p.Kamieniakowi i radnym z jego otoczenia

 • Wyborca mówi:

  Jak ladnie Kmira popiera Grzelaka,kto zostanie sekretarzem gdyby którys wygeal,chyba Grzelak bo i tak ma pseudonim sekretarka Kmity.Banery im kradna,tylko im smueszne.Wszystkim zycze uczciwych wyborow.

 • Heniabenio mówi:

  Najlepsi wyborcy sa na Brzeziu i Stanisławowie2,dawna soltyska i jej ziec,ludzie z nikad i do niczego.Najlepsza.partia na radnego to pani Teodozja,a soltyska niech zostanie soltyska.Obie duzo moga zrobic.No i trzymam kciuki za pana Bogdana.

 • Gość 2 mówi:

  Pan Grzegorz Kmita wyszedł ze swoim programem dla Gminy Szczerców. Wszystko pod publiczkę! co z tego możliwe do zrobienia – chyba niewiele bo jako dobry gospodarz w kadencji 2010 – 2014 to nie brylował, kadencja była zmarnowana. Nic nie pisze o mobbingu, który miał miejsce podczas jego kierownictwa w Urzędzie (wyrok prawomocny ), a gmina zobowiązana była do wypłaty odszkodowania.

 • anka mówi:

  Zgadzam sie z moim przedmówcą, Pan Ryszard nic nie robi za darmo. Ciekawe ile kasy obiecał Panu Ryszardowi na prywatny biznes Pan Grzelak . Startuje z listy Pana Grzelaka , bo Pan Kamieniak dał za mało. Żenada, wstyd, Zona nauczycielka. ja meszkam w Szczecowie i nikt nie podał do publicznej informacji, że Pan Kotyla dla mieszkanców organizuje jazde konną w ramach pięniędzy gminnych. Nawet brał pieniądze od dzieci niepełnosprawnych

 • dalekopis mówi:

  O jak ja się cieszę,że Rysio startuje na radnego!
  Lepiej na pewno nie będzie ale weselej to już tak . Bedą darmowe jazdy na kuniu a sorry za darmo to chyba nie u Rysia.
  A propos słyszałem , że gmina w konkursie przekazała jakieś środki na darmową jazdę konną dla mieszkańców? Można wiedzieć ile tego było i kto skorzystał z lekcji jazdy konnej????????
  Może Rysio mi odpowie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zabezpiecznie przed Spamem. Wpisz brakującą wartość. *

Pogoda w Szczercowie.

Money.pl - Kliknij po więcej
Wiadomości z kraju
 • Spieszmy się podziwiać wielką płytę. Tak szybko odchodzi
  Radzieckie latające spodki, domy na kurzych łapkach, czy monolity w kształcie młotka - takie konstrukcje stały się symbolami modernistycznej architektury powojennej Europy. Jednak na betonowych przedmieściach byłego bloku wschodniego znaleźć można o wiele więcej nieodkrytych jeszcze architektonicznych unikatów. Na podróż po dzielnicach, które po drugiej wojnie światowej, stały się placem budowy pod ogromne osiedla mieszkalne, zaprasza hiszpańsko-polski duet David Navarro i Martyna Sobecka, tworzący niezależne wydawnictwo, pracownię graficzną Zupagrafika.
 • Polska ze swoim 300+ wyróżnia się w Europie. Tak wyglądają dodatki szkolne w Europie
 • Biedronka. Zobacz, jak wyglądały pierwsze dyskonty sieci
 • Jack Daniel's kontra Jack Strong. Kolejny bój o markę
 • Polscy miliarderzy to europejscy przeciętniacy
 • Świat z perspektywy ptaka nie przestaje fascynować. Tu tylko niebo jest granicą
Wspierane przez Money.pl

Money.pl - Kliknij po wiecej
Wyszukaj oferty pracy
Słowo:  
Zawód:  
Województwo:  
Data dodania: