Strona Główna – Szczerców nasza Gmina

Niniejszy portal powstał w 2014 r. na prośbę mieszkańców naszej gminy. Wszystkich, którzy są niezadowoleni z jakości informacji przekazywanych na łamach „Informatora Szczercowskiego” i stylu, w jakim się to odbywa. Dodatkową przyczyną jest blokowanie artykułów przedstawiających prawdziwą sytuację w gminie. Dlatego musiała pojawić się strona z możliwością publikacji – innego spojrzenia na problemy gminy – bez cenzury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, zapraszamy do odwiedzin i dziękujemy za okazywane do tej pory wsparcie.
Każdy użytkownik, dokonując wpisu, musi mieć świadomość, że to on ponosi odpowiedzialność za umieszczone swoje wpisy i że takiej odpowiedzi nie ponosi administrator strony.


W tej chwili użytkownicy nie muszą być zarejestrowani i zalogowani, aby móc komentować.
W przypadku nadużyć tej sytuacji bądź przy dużym spamie, możliwość ta może zostać wyłączona, bądź ograniczona.

UWAGA !!!
Proszę pisać zgodnie z zasadami ortografii, przy rażących błędach będę usuwać takie posty (bez ostrzeżenia).
Także w przypadku udawania kilku różnych osób mogą być usuwane komentarze. Nie będę się wdawać w dyskusje.
> APEL – Szanujmy naszą wspólną własność. <

Share

862 thoughts on “Strona Główna – Szczerców nasza Gmina

 1. Wicedyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej.
  A co się stało, że po tylu latach działalności nagle jest potrzebny wicedyrektor?

 2. Witam,ciekawa jestem dlaczego wójt ustawił koksownik na placu w dniu zbiórki pieniędzy,a potem go zabrał .Czy stał tam tylko dlatego że jego żona była na stoisku .Za dawnych czasów,za wójta Kmitę zawsze stał w mrozy.Nie stać gminy na to żeby się paliło .I proszę nie mówić ,że zanieczyszczenie powietrza,bo wystarczy wyjść na Szczerców wieczorem.Szkoda że w te wielkie mrozy nikt nie wpadł na pomysł.

  1. Oj matuś to jeszcze ktoś za nim tęskni?
   Kobito gdyby Szczercowianki się umieli dogadać to nigdy by go w Szczercowie nie było a tak mieliśmy eksperyment. Raczej chyba nie należący do udanych!!

 3. Do Zosi….. Takie pytania to trzeba zadawać Wójtowi lub Dyrektorowi ZGK ale widać zaglądają na tą stronę tylko przy wyborach……..

 4. Czy ktoś udzieli mi informacji ,czy to prawda że auto pi likwidacji straży gminnej trafiło do pracowników hydroforni w Chabielicach. Jeżeli tak ,czy zostanie zabrany pracownikom deputat finansowy na paliwo,bo taki otrzymywali co miesiąc do wypłaty.

 5. Mam pytanie?
  Po analizie projektu budżetu na 2021, który jest na stronie internetowej gminy nasunęło mi się pytane.
  Czy coś się dzieje z gminnymi inwestycjami w 2021 roku?
  Na 2021 rok inwestycji jest za około 17 milionów złotych a w roku 2020 było ok 24 miliony?
  O co w tym wszystkim chodzi bo nie kumami?
  Do tego zdumiewa mnie kwota o ile dobrze czytam przeznaczona na oświatę. W 2021 rok nasze władze chcą przeznaczyć na szkoły prawie
  25 milionów złotych!!!
  Nie wiem gdzie jest kwota jaką daje Państwo na utrzymanie szkól. Może mi ktoś podpowie…

 6. Czy ktoś może w końcu naprawić to lusterko na ul. Piłsudskiego?! Ulica jest strasznie zawsze pozastawiana. Trzeba strasznie wyjechać żeby coś widzieć a lustro zepsute już przynajmniej z 1,5 miesiąca.

 7. GAZ W SZCZERCOWIE!!!!!!!!!!!!!!

  Miło jest nam poinformować, że Polska Spółka Gazownictwa przeprowadziła postępowanie przetargowe i w dniu 23.06.2020 podpisała umowę na zadanie pn.„Gazyfikacja m. Szczerców, pow. bełchatowskim – kompleksowa realizacja sieci gazowej” – numer 2020/WJ00/WNP-024286 Umowa w formule zaprojektuj i wykonaj została zawarta z firmą Kop-Bud Robert Olczyński. Wartość prac prawie 2 800 000 zł.
  O szczegółach dowiemy się pewnie już niebawem.
  Informację podajemy za zgodą Wykonawcy.

 8. DZIĘKI ZA MOST!!!!!!!!!!!!!
  Nie wiem komu się należą podziękowania za wyegzekwowanie od wykonawcy naprawy gwarancyjnej mostu.. Czy Panu Wójtowi czy naszemu radnemu w każdym bądź razie dziękuje w imieniu większości sąsiadów mostu i mam nadzieje ,że nasze życie po remoncie wróci do normalności i nie będę musiała spać w korkach do uszu.

 9. Szanowni Państwo na prośbę Kierownika Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczercowie zamieszczamy poniższą informację:

  —————————————

  „Drodzy mieszkańcy Gminy Szczerców oraz pacjenci Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Szczercowie.
  Ośrodek Zdrowia w Szczercowie udziela świadczeń medycznych codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30 – 18.00. Każdy pacjent może uzyskać teleporadę, receptę oraz w sytuacji konieczności wizytę u lekarza POZ. Lekarze oraz pielęgniarki przyjmują w godzinach dopołudniowych oraz popołudniowych. W celu uzyskania świadczeń można dzwonić zarówno w godzinach dopołudniowych jak i popołudniowych. Jeżeli nie możecie się Państwo dodzwonić rano to prosimy o telefon również później tj. do godz. 18.00″.

  tel. (44) 631-80-73, (44) 631-80-20, 572-352-814

 10. Następna infomacja ze strony Szczercowa.

  Źródło: https://www.facebook.com/officialszczercow/

  Szanowni Mieszkańcy,

  jak już informowaliśmy, w związku z zagrożeniem epidemicznym, w Urzędzie Gminy w Szczercowie wyłączono do odwołania bezpośrednią obsługę interesantów.
  Wszelkie sprawy można załatwiać drogą telefoniczną lub mailową – wykaz referatów wraz z numerami telefonów znajduje się na stronie http://www.szczercow.pl/kontakt.
  Dokumenty i wnioski można też składać w specjalnie na tę okazję przygotowanej „skrzynce podawczej”, która usytuowana jest przy wejściu do Urzędu Gminy od strony ulicy Pułaskiego.

  Zapadła też decyzja o zamknięciu w najbliższy czwartek gminnego targowiska – handel w tym miejscu nie będzie możliwy, o dalszych krokach będziemy informować na bieżąco.

  Ponadto przekazujemy informacje jakie konkretne kroki można podjąć, aby zapobiec infekcji, istnieją bowiem sposoby na to, by faktycznie uniknąć infekcji dróg oddechowych – w domu, w pracy, w szkole i podczas podróży (zgodnie z zaleceniami WHO):

  W miejscu zamieszkania

  a) Regularnie czyść ręce środkiem dezynfekującym na bazie alkoholu lub myj je wodą z mydłem. Ręce należy myć przez co najmniej 20 sekund. Środek dezynfekujący powinien zawierać „co najmniej 60% alkoholu”,

  b) Czyść powierzchnie – takie jak krzesła i biurka – regularnie za pomocą środka dezynfekującego,

  c) Unikaj zatłoczonych miejsc,

  d) Staraj się unikać bliskiego kontaktu z ludźmi, którzy wykazują objawy grypopodobne, w tym kaszel i kichanie,

  e) Nie dotykaj ust, nosa lub oczu, zanim umyjesz ręce.

  W zakładzie pracy, w biurze

  a) Regularnie czyść powierzchnie robocze i przedmioty będące w ciągłym użyciu, takie jak telefony i klawiatury komputerowe,

  b) Regularnie myj ręce mydłem i wodą lub używaj środków dezynfekujących,

  Podczas podróży

  Najlepiej zostać w domu i nie podróżować. Jednak w przypadku gdy podróż jest absolutnie konieczna, należy:

  a) Regularnie myć ręce,

  b) Utrzymywać co najmniej 1 metr odległości od ludzi, którzy kaszlą lub kichają,

  c) Zapoznać się z aktualną mapą występowania COVID-19 na terenie do którego odbywa się podróż,

  Co jeśli masz objawy grypopodobne?

  a) Kaszl lub kichaj w łokieć lub użyj chusteczki, a następnie natychmiast ją wyrzuć do kosza i umyj ręce,

  b) Jeśli źle się poczujesz, zostań w domu i skontaktuj się z lekarzem,

  c) Jeśli wystąpi duszność, skontaktuj się z lekarzem,

  d) Jeśli jesteś chory: zostań w domu, jedz i śpij oddzielnie od innych w domu i używaj różnych przyborów i sztućców,

  Zalecenia dla personelu i klientów sklepów
  W obiektach handlowych i usługowych zaleca się zwracać klientom uwagę na konieczność zachowania bezpiecznej odległości w kolejkach i przy kasie (przynajmniej 1-1,5 m). Nie obawiać się zwracać uwagi współpracownikowi i klientowi, aby nie kasłał i nie kichał w naszym kierunku, ani na produkty spożywcze; promować dokonywanie płatności bezgotówkowych.
  Zaleca się też dokładne mycie rąk przez pracowników obiektów wodą z mydłem lub ich dezynfekcję środkiem na bazie alkoholu (min. 60 proc.), w szczególności: przed rozpoczęciem pracy, przed kontaktem z żywnością, która jest przeznaczona do bezpośredniego spożycia, ugotowana, upieczona, usmażona; po obróbce lub kontakcie z żywnością surową, nieprzetworzoną; po zajmowaniu się odpadami/śmieciami; po zakończeniu procedur czyszczenia/dezynfekcji; po skorzystaniu z toalety; po kaszlu, kichaniu, wydmuchaniu nosa; po jedzeniu, piciu lub paleniu; po kontakcie z pieniędzmi.
  Poleca się ograniczać, w miarę możliwości, ekspozycję w punktach handlowych żywności nieopakowanej, przeznaczonej do bezpośredniego spożycia szczególnie pieczywa, ciast, a tam gdzie żywność nieopakowana jest pakowana przez konsumenta; zwracać uwagę na właściwą higienę; ograniczać możliwość przebierania i dotykania produktów, które są przeznaczone do spożycia bez mycia i obróbki termicznej (np. pieczywo, bułki, wyroby cukiernicze); promować wykorzystywanie do pakowania rękawic foliowych oraz torebek.
  Zalecane jest również: wywieszenie w widocznym miejscu informacji, jak skutecznie myć ręce; upowszechnianie wśród pracowników wiedzy z zakresu BHP; zwracanie szczególnej uwagi na rekomendacje, aby podczas wizyt w placówkach handlowych nie dotykać dłońmi okolic twarzy zwłaszcza ust, nosa i oczu; przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania (podczas kaszlu i kichania należy zakryć usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – jak najszybciej wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza i umyć ręce, używając mydła i wody lub zdezynfekować je środkami na bazie alkoholu min. 60 proc.).
  Zaleca także, aby pomieszczenia handlowe były czyste i higieniczne – powierzchnie dotykowe takie jak: kasy samoobsługowe, blaty, lady i stoły, klamki, włączniki światła, poręcze i inne przedmioty (np. telefony, klawiatury, terminale płatnicze), a także wózki i koszyki muszą być regularnie wycierane środkiem dezynfekującym lub przecierane wodą z detergentem; wszystkie obszary często używane, takie jak toalety, pomieszczenia wspólne, powinny być regularnie i starannie sprzątane z użyciem wody z detergentem.

 11. Załączam ważny komunikat:
  ——————————–

  Szanowni Mieszkańcy,

  otrzymaliśmy informację, że jedna z mieszkanek Bełchatowa, u której stwierdzono obecność koronawirusa, była obecna podczas koncertu organizowanego w dniu 8 marca w Szczercowie.

  Mowa o jednej z orkiestrantek orkiestry OSP Szczerców.

  Z uwagi na usytuowanie muzyków podczas występu, a przede wszystkim sporą odległość od publiczności, ryzyko że mogło dojść do zarażenia innych uczestników niedzielnego spotkania jest niewielkie, ale niestety realne.

  W związku z powyższym wszystkich obecnych tego popołudnia w hali sportowej przy Piłsudskiego 66 w Szczercowie prosimy o baczną obserwację ewentualnych objawów chorobowych u siebie i wśród swoich bliskich.

  Prosimy o ograniczenie kontaktów społecznych i zawodowych. Jeżeli u kogoś występują objawy takie jak: kaszel, wysoka temperatura, trudności w oddychaniu takie osoby proszone są o kontakt ze Stacją Sanitarno Epidemiologiczną w Bełchatowie pod numerem telefonu: 44 631 31 08, 509 748 182 lub z najbliższym szpitalem zakaźnym – obecnie dedykowanym jest Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego w Łodzi, ul. gen. Karola Kniaziewicza 1/5, telefon: 42 251 60 51.

  Dojazd do szpitala wyłącznie transportem sanitarnym (telefon 112) lub indywidualnym środkiem transportu.

  1. Nic z tego nie rozumiem bo dziewczyna, która rzekomo miała wirusa dzisiaj wyszła ze szpitala!!!!!!!!! To w końcu miała czy nie ?
   Bo jak nie po co ta panika i podgrzewanie emocji…Swoją drogą życzę jej zdrowia i długich lat życia.

   MOŻE MI KTOŚ Z OSÓB ODPOWIEDZIALNYCH TO WYTŁUMACZYĆ !

   1. Dziewczyna jest zarażona, ma wirusa. Była w dobrym stanie dlatego została wypuszczona do domu i tam odbywa kwarantannę. Z wszystkimi informacjami nie chodziło o sianie paniki tylko poinformowanie ludzi o sytuacji bo każdy mógł mieć z nią kontakt i chodziło o to żeby jeszcze bardziej uważać na siebie i zwracać uwagę na symptomy towarzyszące chorobie.

 12. Czy jest szansa, że w szczercowskim ośrodku zdrowia kiedyś nastąpi poprawa obsługi pacjenta? Zmanierowane „panie”z recepcji dla których jesteś albo niewidzialny albo natrętną muchą. Procedury, które w obecnej sytuacji zaleca MZ lub GIS są u nas lekceważone. Wybierając się po receptę dla przewlekle chorego wszystko miało być uproszczone żeby wyeliminować ryzyko zakażenia wirusem, a trzeba chodzić osobiście od gabinetu do gabinetu z zapytaniem czy lekarz przyjmie. Ktoś ostatnio mówił, że jesteśmy gotowi nawet na wariant włoski 😀 Moim zdaniem wariant włoski załatwi gminę szczerców w miesiąc. Ja mam alternatywę, bo udam się do lekarza prywatnie po taką receptę, ale co z tymi których na to nie stać? Będą się odbijać o kolejne drzwi gabinetu ryzykując zarażenie i żeby usłyszeć kategoryczne „proszę wyjść!” (pozdrowienia dla pani dr. S.). To co serwują nam media o przygotowaniu do epidemii to fikcja. Wystarczy wybrać się do naszego ośrodka zdrowia.

  1. To i tak miał Pan dużo szczęścia, że mógł Pan wejść do środka. Dziś ośrodek zamknięto :mrgreen: , wszelkie sprawy załatwiane są tylko telefonicznie. Szkoda tylko, że telefonów nie odbierają. Może się obawiają, że przez rozmowę telefoniczną też można się zarazić. Rozumiem, że w obecnej sytuacji można, a nawet trzeba zamknąć kino, bar czy szkoły, ale ośrodek zdrowia??!! Może trzeba tym kogoś zainteresować z TV lub radia

 13. Co ze śmieciami?
  W około słychać o drakońskich podwyżkach opłat za śmieci.
  Czy coś w tej sprawie dzieje się w Gminie Szczerców bo słychać plotki i padają kwoty nawet 20 zł od osoby.
  A ja zapłaciłam za cały rok z góry i co?

  1. Szanowna Pani !
   Obecnie obowiązuje uchwala Rady Gminy Szczerców, która określa stawkę za odbiór odpadów segregowanych na
   poziomie 3,5 zł za osobę. Jest to chyba najniższa stawka funkcjonująca w Polsce. Jednakże nasza gmina ma umowę na wywóz odpadów tylko do końca czerwca 2020 roku. W obecnej chwili przygotowywany jest przetarg na wywóz śmieci od lipca tego roku. Na przykład w sąsiednich Klukach po przetargu uzyskano stawkę 16,50 zł za osobę.Nie wiem jaka cena będzie uzyskana w wyniku przetargu ale o tym by od lipca obowiązywała taka sama stawka chyba należy zapomnieć. Prawdopodobnie Rada Gminy zgodzi się na dopłaty do śmieci tak jak jest to w chwili obecnej ale na jakim to będzie poziomie trudno powiedzieć. Na koniec muszę niestety dodać, że wszyscy, którzy wnieśli opłatę do końca roku niestety będą musieli dokonać dopłaty.
   Pozdrawiam Wojciech Pacholak

 14. No to super, choć do sierpnia jeszcze daleko.
  Może coś w międzyczasie, żeby mieszkańcy się nie zanudzili, a turyści przybyli?

 15. Sesje Rady Gminy na żywo…
  Jak to dobrze , że sesje można oglądać na żywo w necie. Teraz widać , którzy radni mają coś do powiedzenia a którzy tylko statystują. Ciekawy jestem tylko czy Ci co się nic nie odzywają to chociaż przeglądają materiały, które ponoć otrzymują czy też nie są nimi zainteresowani. Może w ramach oszczędności zapytać radnych i wysyłać wszystkie te papiery tylko tym, którzy są zainteresowani?

  1. Nie no bez przesady…..Przychodzą na sesje , podnoszą rękę i co jeszcze, no bez żartów? Jekieś czytanie materiałów…
   Ja rozumiem ludzi-radnych, którzy pewnych rzeczy mogą nie ogarniać ale są radni którzy chyba nawet mają wyższe wykształcenie i co oni tez milczą na sesji. Nie chce się działać ?. To po co się starowało a może czas zrezygnować?

 16. Witam serdecznie wszystkich . Mam nadzieję że się ze mną państwo zgodzicie .Wszyscy dążymy do tego aby żyło się Nam wygonie ,komfortowo , bezpiecznie .Dziś jadąc ul. Tenusa zauważyłam taką sytuację: piaskarka złapała „kapcia”. Pojazd stanął na poboczu aby wymienić uszkodzone koło w pojeździe . Za uszkodzonym pojazdem stanął operator koparki swym pojazdem . No i się zaczęło . Chodzą biegają po całej drodze jakby oni byli najważniejsi . A GDZIE BEZPIECZEŃSTWO !!!!!! GDZIE TRÓJKĄT !!!! Przecież to wynika z przepisów prawa o ruchu drogowym . Mało tego wszystkiemu przyglądał się pracownik administracyjny gminy.

  DZIAŁ II Ruch drogowy
  Rozdział 5 Porządek i bezpieczeństwo ruchu na drogach

  Art. 41. Osoba wykonująca roboty lub inne czynności na drodze jest obowiązana używać w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu elementów odblaskowych odpowiadających właściwym warunkom technicznym.

  A już szlag mnie trafia jak widzę jak jeden z drugim stoi na środku drogi i te studzienki pootwierane i nie zabezpieczone .Wykonując czynności na drodze bądźcie panowie widoczni dla siebie i innych. Panie Wójcie zrób Pan coś z tym !!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zabezpiecznie przed Spamem. Wpisz brakującą wartość. *